תשובות לשאלות נפוצות

אלו סוגי שאלות המגיעות אלינו לקו במהלך השבוע

תמונה נרכשה לסטיקר קו הגברים

בין השעות 09:00- 16:00

יש גם תא קולי אנונימי -תוכל להשאיר הודעה וטלפון ונשוב אליך גם מעבר לשעות הקו .

התקשר עכשיו אנונימית. 1-800-39-39-04.

 • מתי יודעים כי זו אלימות במשפחה ?

  אלימות במשפחה היא התנהגות פוגענית שמטרתה לשלוט – הפוגע מנסה לשלוט בנפגע בדרכים שונות. אלימות זו מתייחסת למערכות יחסים קרובות בין בני זוג, בין ילדים להורים, בין אחים וכדומה. לא בהכרח מי שאלים בבית יהיה אלים גם מחוץ לביתו.

  האלימות מופיעה באופנים רבים, בזמנים שונים וברמות שונות של עוצמה. היא קיימת בכל רובדי החברה ובכל המגזרים. השכלה, מעמד כלכלי- חברתי או השתייכות דתית לא מהווים הגנה מפניה.

  האלימות לא חייבת להופיע יום יום, לעיתים היא תשנה צורה או תופיע ביותר מצורה אחת, אך תמיד תהיה דינמיקה זהה: לפגוע על מנת להחליש, על מנת לשלוט.

   

  אלימות יכולה להיות של גבר כלפי אישה ושל אישה כלפי גבר. אלימות יכולה להיות גם הדדית, הן אם הצד הנפגע מגיב באלימות גם כן והן באם שני הצדדים מנסים לשלוט זה על זה באמצעים אלימים.

 • מי הפוגע מי הנפגע ?

  בדפוס אלימות זה שני בני הזוג פוגעים זה בזו לסירוגין ויוזמים התנהגות אלימה בניסיון לשלוט איש ברעהו. גם בדפוס האלימות ההדדית המניע לאלימות הוא הצורך בשליטה בבן או בת הזוג ויש שימוש בצורות שונות של אלימות בכדי להשיג שליטה זו.

  כאן, לא ניתן לזהות באופן מובהק צד אחד בזוגיות כצד הפוגע וצד אחד כנפגע, אלא כל צד משמש לפעמים כפוגע ולפעמים כנפגע. לדוגמה, אפשר וצד אחד בזוגיות יפעיל אלימות רגשית, ינהג בקנאות אובססיבית, ויגביל את התנועה של בן או בת הזוג, בעוד שהצד האחר בזוגיות יפעיל אלימות כלכלית, ישבור חפצים בבית ויפעיל אלימות פסיכולוגית. אפשרות נוספת היא ששני בני הזוג נוהגים לסירוגין בצורות דומות של אלימות. למשל כששני בני הזוג נוהגים כל אחד בתורו באלימות מילולית, הפחתת ערך ושבירת חפצים – בניסיון להשיג את מבוקשם ולשלוט בבני הבית. אין המדובר כאן בדפוס של פוגע ונפגע או בדפוס של יוזם ומגיב אלא במציאות שבה כל אחד מבני הזוג בתורו יכול לשמש כיוזם והמחולל של האלימות.

 • למה אני צריך טיפול ?

  הטיפול יאפשר לך להתבונן על התנהגותך וללמוד על עצמיך דפוסי התנהגויות אשר ישפרו את טיב היחסים בביתך .

   

 • אם רק פעם אחת ,קיללתי את אישתי ,אני כבר צריך טיפול ?

  מומלץ לבוא לטיפול ולהתבונן בארוע החד פעמי וללמוד עליו כדי שלא יחזור שוב