בואו להתנדב אצלנו

תודה לכם על נכונותכם להצטרף אלינו במאמץ למניעת אלימות במשפחה בישראל.

תופעת האלימות במשפחה היא אחת התופעות הקשות איתה מתמודדת החברה הישראלית ועפ”י הערכות כמיליון איש בישראל- גברים, נשים וילדים, נמצאים במעגל האלימות במשפחה.

קו הייעוץ נותן סיוע ומענה אנונימי לגברים ובני משפחה המבקשים יעוץ והכוונה סביב מצבי אלימות במשפחה. זהו הקו היחיד בישראל המתמחה במתן סיוע לאוכלוסיית הגברים במעגל האלימות במשפחה ובכך הוא אחד המיזמים המשמעותיים במאמץ למניעת אלימות במשפחה בישראל.

תהליך הסיוע מורכב משיחות ייעוץ טלפוניות, הכוללות הקשבה לבעיית הפונה, סיוע רגשי, חשיבה משותפת על צעדים אפשריים בהמשך והפנייה למסגרות טיפול מקצועיות במידת הצורך. קשת הפניות רחבה מאוד ומתנדבי קו הייעוץ מתמודדים עם מקרים רבים ומגוונים המצריכים יכולת למידה מתמדת, גמישות מחשבתית ומוטיבציה לסיוע ושינוי חברתי.

קשה להסביר את תחושת הסיפוק העצומה, כאשר מסייעים לגבר המספר בקו את שכנראה לא סיפר לאיש מעולם ויודעים גם, כי בהחלט ייתכן כי שיחה זו היתה נקודת מפנה בחייו שלו ואולי גם בחיי משפחתו.

 המתנדבים בקו אינם דווקא אנשי מקצוע טיפולי, הם באים מקשת רחבה של מקצועות וניסיון חיים מגוון. הם באים עם הלב, עם יכולת הקשבה, אמפתיה וסבלנות, עם יכולת להתחבר לאנשים וגם עם מעט אסרטיביות. יחד עם הכשרה מקצועית שהם עוברים בתחום האלימות במשפחה והסיוע הטלפוני וכמובן גם ליווי והדרכה לאורך כל הדרך, מצליחים מתנדבי הקו לסייע למשפחות רבות ועושים מהפיכה אמיתית במניעת האלימות במשפחה בישראל. 

 אז אם אתה מחפש עשייה חברתית משמעותית, מקום לצמוח ולהתפתח בו, ובית חם להתנדבות- זה המקום בשבילך!

מלא פרטיך כאן למטה ואנחנו ניצור עימך קשר לתיאום ראיון אישי.

ההתנדבות מתאימה לבני 25 ומעלה ומחייבת משמרת של שלוש שעות אחת לשבוע ובנוסף השתתפות בישיבת הדרכה של שעה וחצי אחת לשבועיים.

ההתנדבות מתקיימת בירושלים.